Parafia św. Katarzyny w Tenczynku

Ogłoszenia parafialne
  1. Wytyczne   do nawiedzenia  rodzin w parafii przez św. Katarzynę  Aleksandryjską w kopii Jej  obrazu z naszej  parafii. –Rozpoczęcie - 3.II. 2019 rok.

2. 1/ Zachęcamy , by rodzina  nawiedzana  przez św. Katarzynę Aleksandryjską   w kopii Jej obrazu  parafialnego – w dniu  poprzedzającym lub w dniu nawiedzenia   uczestniczyła sobie we mszy świętej , przystąpiła sobie do Komunii Świętej  - tym samym najlepiej przygotowując się duchowo na spotkanie z Naszą Patronką.

2/ Obraz   św. Katarzyny  przenosimy o godz. 18  z domu gdzie był   do nowego domu , gdzie rozpoczyna się  nawiedzenie.  W procesji biorą udział wszyscy obecni domownicy  z jednego i drugiego domu.

3/ Nawiedzenie trwa   do godz.18 następnego dnia.

4/ Razem z obrazem do każdego domu   docierają 3 książki –

a/Henryk Bajda – Nasz wielki patron – Święta Katarzyna Aleksandryjska-  jest to popularny życiorys Naszej Patronki. – z  modlitwami do św. Katarzyny.  Zachęcamy do przeczytania.

b/ Modlitewnik – autor -Ks. Tarsycjusz Sinka CM -  jest to modlitewnik rodzinny.  Można korzystać sobie z różnych modlitw.

c/Księga  pamiątkowa   nawiedzenia  przez św. Katarzynę  z okazji 700-lecia istnienia parafii. – można wpisywać się do tej księgi -  np. można wpisać podziękowania   za nawiedzenie , za otrzymane  łaski, można ułożyć wiersz ku czci św. Katarzyny , itd., księga ta  pozostanie w  archiwum parafii jako  świadek tego wielkiego wydarzenia duszpasterskiego  i świadek  rodzin żyjących aktualnie w  parafii.

5/Po zakończeniu  nawiedzenia zachęcamy  rodzinę  do dziękczynienia -  najlepiej   uczestniczyć sobie  we mszy świętej  w kościele , bo to najlepsza forma dziękczynienia.

6/Harmonogram nawiedzenia -

Tenczynek -  kopia numer 1

1/ulica Zielona  od nr 1 , i po kolei  za numerami -  dojdziemy do bocznej  -  ulica np. Długa – to  nawiedzenia przechodzi na       Długą  cała Długa , potem obraz wraca  na Zieloną  i dalej ciąg dalszy  numeracji ,  znowu ulica Boczna od Zielonej ,  nawiedzenia wchodzi w nią  i trwa  aż do końca , znowu Zielona  itd.

2/ druga  kopia – ulica Zwierzyniecka   od nr 1   i po kolei numeracja -  dochodzimy do bocznej -  nawiedzenia przechodzi w boczną ulicę – np. Modrzewiową , potem dalej Zwierzyniecka  i znowu  boczna – Daszyńskiego , Zielna i Ogrodowa, potem dalej  Zwierzyniecka  i znowu  boczna -  Bronowicka -  nawiedzenie  przechodzi w nią , do końca  tą ulicą i znowu Zwierzyniecka  itd.

Rudno – 3 kopia -  rozpoczynamy od domów za  kościołem w Rudnie – od zamku  ,potem ku kościołowi ,  potem  domy   w dróżkę w  prawo  ku    państwu Pałkom ,   dochodzimy do głównej asfaltowej drogi ,domy  przy  asfalcie , potem  nawiedzenie w lewo  drogą asfaltową  w kierunku państwa Haliny i Jana Ślusarczyków , po drodze  odbijamy w boczne uliczki , do końca tymi uliczkami  i znowu wracamy do głównej asfaltowej – i ciąg dalszy. Po zakończeniu nawiedzenia   w tej części Rudna przechodzimy  do  drugiej części Rudna -  tak jak po kolędzie.

Ogłoszenia duszpasterskie – 23.VI. 2019 r.

1. W dzisiejszą niedzielę w sposób szczególny dziękujmy ks. proboszczowi Stanisławowi Salawie za 11 lat duszpasterzowania w naszej parafii i za wszelkie dobro, które stało się naszym udziałem dzięki Jego posłudze. Ks. abp Marek Jędraszewski w uznaniu za wieloletnią pracę włączył ks. Proboszcza do grona kanoników honorowych Archidiecezji Krakowskiej.
  2. Kalendarz liturgiczny:

- W poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

- W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i błogosławienie wianków.

- W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu można spożywać pokarmy mięsne.

- W sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

1. Od poniedziałku Msze święte w dni powszednie będą odprawiane w porządku wakacyjnym czyli w poniedziałki, środy, piątki i soboty o godz. 18.00 a we wtorki i czwartki o godz. W Rudnie od przyszłego czwartku Mszy świętej w ten dzień nie będzie przez całe wakacje.   Procesje w oktawie Bożego Ciała w poniedziałek i środę o godz. 17.30 a we wtorek i czwartek po Mszy świętej porannej o godz. 7.
  2. Intencje mszalne – Rudno:  27.VI - + Władysław Cichorz – od żony i córek z rodzinami,  30.VI - + Piotr Gębka.
  3. Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i udanego wakacyjnego wypoczynku.
Tenczynek:
7.00, 9.00, 11.30, 16.00
10.15 (msza w Rudnie)

w dni powszednie:
(17.00 - w zimie)

Spowiedź:
- 15 minut przed Mszą
- w pierwszy piątek miesiąca o godz. 17.00 (16.00 - w zimie)
- w sobote od 17.00 (16.00 - w zimie)
Wtorek i Sobota

Środa i Piątek

Kancelaria w pierwszy piątek miesiąca nieczynna
Parafia Św. Katarzyny:
ul. Mieczysława Mądrzyka 21A
32-067 Tenczynek,
tel.: 12-282-17-85
siostry: 12 2824700
Nr konta:
13 86120003 0000 0018 1985 0001

e-mail: biuro@parafiatenczynek.pl

Fotograf Parafialny
Msza Święta na żywo
ŚDM 2016
Galeria - wizytacja
Odwiedzin:
Dzisiaj: 52 On-line: 2
Parafia Św. Katarzyny w Tenczynku:
ul. Mieczysława Mądrzyka 21A
32-067 Tenczynek,
Nr konta: 13 86120003 0000 0018 1985 0001
e-mail: biuro@parafiatenczynek.pl
Telefony:
Plebania: 12-282-17-85
Siostry: 12 2824700
Duszpasterstwo
Proboszcz: Ks. mgr lic. Stanisław Salawa
Wikariusz: Ks. mgr Adam Kudłacik
W duszpasterstwie pomaga : Ks. mgr Andrzej Strama
© 2015 | Parafia św. Katarzyny w Tenczynku | Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: M.Janiczak