Parafia św. Katarzyny w Tenczynku

Zakończenie roku szkolnego 2014 - 2015

W tym roku jest trochę  inaczej  niż w zeszlym  .Dzieci i młodzież w szkole  mają akademię  w dwóch grupach. Najpierw  gimnazjaliści. Przychodzą  oni na 8 do szkoły. Podstawówka ma zakończenie  po mszy św czyli okolo 10,30. Rozladuje się w ten sposob tlok w szkole i młodzież nie musi siedzieć tak dlugo w szkole. Ks. Proboszcz. Najważniejsze  będą w tym dniu kwiaty wreczane jako wyraz wdzięczności nauczycielom. I wakacje  zasłużone.

2 dzień- wtorek

 

Godzinki, Msza Św. w Bazylice, śniadanie, zwiedzanie obiektów sakralnych
związanych z życiem św. o. M. Kolbego. Muzeum Świętego,

Panorama Tysiąclecia, Muzeum Pożarnictwa.

Przejazd do Żelazowej Woli zwiedzanie domu narodzin Chopina.
Następnie przejazd do Palmir- miejsca egzekucji przeprowadzonych przez
okupantów niemieckich, zaduma i modlitwa.

Powrót do Niepokalanowa , obiadokolacja, Apel Jasnogórski, nocleg.

3 dzień- środa

Godzinki, Msza Św. śniadanie, przejazd do Warszawy zwiedzanie stolicy z
lokalnym przewodnikiem zobaczymy: Pl. Zamkowy, Zamek Królewski
(wewnątrz), Katedra św. Jana, Rynek Starego Miasta, Barbakan, Plac
Teatralny: Teatr Wielki, Plac Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza,
Trakt Królewski: Kościół św. Anny, Krakowskie Przedmieście z
Uniwersytetem W-skim i kościołem św. Krzyża (serce Chopina)
Nawiedzenie Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Powrót do Niepokalanowa, obiadokolacja, Apel Jasnogórski, nocleg.

4 dzień- czwartek

Godzinki, Msza Św. śniadanie, wyjazd do Warszawy-dalsza część zwiedzania
stolicy: Muzeum Powstania Warszawskiego, nawiedzenie Katedry Wojska
Polskiego, Pałacu Kultury-wyjazd na taras widokowy (panorama miasta),
Zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego oraz Stadionu Narodowego.

Przejazd do Niepokalanowa, obiadokolacja, Apel Jasnogórski, nocleg.

 

PIELGRZYMKO-WYCIECZKA C.D.

W dniach 31.08-05.09.2015.

5 dzień- piątek.

Godzinki, Msza Św. śniadanie, wyjazd do Wilanowa,

nawiedzenie Świątyni Opatrzności Bożej, zwiedzanie letniej rezydencji Króla
Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Istnieje możliwość zwiedzenia Sejmu,
Czas wolny w Warszawie.

Powrót do Niepokalanowa, czas wolny, obiadokolacja.

Apel Jasnogórski, nocleg.

6 dzień- sobota.

Godzinki, Msza Św. śniadanie, wykwaterowanie.

Przejazd w Góry Świętokrzyskie nawiedzenie naj starszego sanktuarium na
ziemiach polskich, w którym od 1000 lat są przechowywane i czczone
Relikwie Krzyża Świętego- modlitwa i zarys historyczny, jeżeli czas pozwoli
to zwiedzimy Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego.
W godzinach wieczornych przyjazd do Krakowa zakończenie pielgrzymki.

Cena: 692 zł/osoby

+ bilety wstępów do w/w obiektów około 135zl.

Świadczenia w cenie:

•        przejazd komfortowym autokarem.

  • opieka przewodnika i lokalnego przewodnika w Warszawie
  • opłaty drogowe i parkingowe
  • 5 śniadań, I obiad I kolacja 4 obiadokolacje, 5 noclegów

Program imprezy podany jest ramowo- kolejność zwiedzania może podlegać-
zrruarue.

-Pilot lub przewodnik, może zmienić kolejność realizacji programu w
zależności od pogody, kondycji uczestników, oraz innych nie przewidzianych
czynników. (Siła wyższa)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Fatima, zagubiona wioska w górach portugalskiej Estramadury stała się miejscem najważniejszych wydarzeń
w dziejach świata początku XX wieku. Objawienia Matki Boskiej i przekazane przez Nią przesłanie odmieniło oblicze nie tylko Portugalii, ale także ludzi na całym świecie. Zapraszamy Państwa do odwiedzenia miejsca objawień w Cova da Iria, do zagłębienia się w historię trojga Pastuszków i przekazanych im Tajemnic.
Będzie to także cudowna podróż na zachodnie rubieże Europy i okazja spotkania się z dziejami i tradycjami Portugalii Niezapomniane wrażenia jakie czekają na Państwa dzięki urzekającym krajobrazom, oszałamiającemu bogactwu zabytków, słońcu, powiewowi oceanu i niezwykłej gościnności mieszkańców.
 
LIZBONA – ALJUSTREL – FATIMA – BATALHA – ALCOBACA – NAZARE – REJS W PORTO – SANTIAGO DE COMPOSTELA – BRAGA – COIMBRA – SINTRA – COBO DE ROCA  –  CASCAIS – LIZBONA
 
Termin: 17.08-24.08.2015 r.
 
Dzień 1: Wylot do Lizbony
Spotykamy się o 12.30 na lotnisku Okęcie w Warszawie. Msza św. Odprawa biletowo – bagażowa. Odlot do Portugalii 14.50. Lądowanie w Lizbonie o 18.10. Transfer do Hotelu w Lizbonie. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień 2: Lizbona
Rano, po śniadaniu udamy się na zwiedzanie stolicy Portugalii – Lizbony. Podejdziemy do: Kościoła p.w. Św. Antoniego, gdzie urodził się św. Antoni. Msza Św. W tym dniu zobaczymy także perłę architektury portugalskiej – manueliński klasztor Hieronimitów, słynną wieżę Belem i pomnik Odkrywców. Następnie przejedziemy do centrum Lizbony, urokliwymi uliczkami podejdziemy do Katedry gdzie od wieków szczególną czcią otaczany jest patron miasta – św. Wincenty oraz zamku św. Jerzego, skąd roztacza się wspaniała panorama na całą stolicę Portugalii. Przejazd do Fatimy, zakwaterowanie, obiadokolacja. Wieczorem, po kolacji weźmiemy udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami. Nocleg.
 
 
Dzień 3: Aljustrel,  Fatima
Rano, po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Aljustrel, gdzie znajdują się domy dzieci, którym objawiła się Matka Boża. Następnie weźmiemy udział w Drodze Krzyżowej, urokliwie wijącej się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych. Droga ta prowadzi trasą, którą dzieci pokonywały do Cova da Iria. Następnie udamy się do Sanktuarium i miejsca objawień w Fatimie, podczas, których Matka Boska przekazała dzieciom trzy tajemnice fatimskie, nawiedzimy: Kaplicę Objawień - serce tego sanktuarium, Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazylikę Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II. Msza Św. w jednej z wielu Kaplic, ufundowanych dla pielgrzymów z całego świata. Wieczorem zakwaterowanie w Hotelu w Fatimie, obiadokolacja i nocleg. Wieczorem, po kolacji weźmiemy udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami.
 
Dzień 4: Batalha,  Alcobaca,  Nazare, Fatima
Rano po śniadaniu i Mszy Świętej udamy się do Batalhi, miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV - XVI wiek). Następnie udamy się do Alcobaca, w której zwiedzimy klasztor Santa Maria wpisany na listę UNESCO. Stąd przejedziemy do Nazare. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Na szczycie urwistej skały w średniowieczu powstało niewielkie miasteczko Sitio. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki  N.M.P. oraz wielu cudów. Nazare sławne jest również jako kurort chlubiący się z powodu szerokiej, piaszczystej plaży. Wieczorem wrócimy do Fatimy. Obiadokolacja i nocleg w Hotelu. Wieczorem, po kolacji uczestniczyć będziemy w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami.
 
Dzień 5: Rejs w Porto, Santiago de Compostela
Śniadanie w hotelu. Następnie przejedziemy do Hiszpanii do Santiago de Compostela. Po drodze zatrzymamy się w Porto, największego miasta w północnej Portugalii, sięgającego korzeniami czasów rzymskich, cudownie zlokalizowanego na zboczach wzgórz otulających ujście rzeki Douro do oceanu. Zasmakujemy widoków miasta w czasie rejsu po „Złotej Rzece” jak nazywana jest Douro. Następnie przejedziemy do Santiago de Compostela. Nawiedzimy Katedrę, w której znajdują się relikwie Jakuba Apostoła, zobaczymy słynny Portyk Chwały oraz drzwi otwierane tylko w Roku Jubileuszowym. Nawiedzimy także kryptę w której oddamy cześć Apostołowi Jakubowi. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.  
 
Dzień 6: Bom Jesus - Braga, Coimbra, Fatima
Rano, po śniadaniu wyjedziemy z Santiago de Compostela. Po drodze zatrzymamy się na obrzeżach miasta Bragi – dawnej siedziby Prymasa Portugalii. Nawiedzimy sanktuarium Bom Jesus, co oznacza Sanktuarium Dobrego Jezusa z Góry, do sanktuarium prowadzą słynne, blisko 116 metrowe schody.  Następnie przejedziemy do Coimbry, historycznej stolicy Portugalii z założonym w 1290 r. uniwersytetem ze słynną barokową Biblioteką Joanina. Po zakończonym zwiedzaniu wrócimy do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorem uczestniczyć będziemy w przepięknym nabożeństwie różańcowym z lampionami. Nocleg. 
 
Dzień 7: Sintra,  Cabo da Roca,  Cascais
Rano po śniadaniu przejedziemy do Sintry, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W centrum zobaczymy Pałac Narodowy. W tym dniu udamy się także na Cabo da Roca - przylądek, który jest najdalej wysuniętym na Zachód punktem Europy. Jest to skalisty cypel z latarnią morską, wznoszący się na wysokość 140 m ponad falujący Atlantyk, z którego roztacza się przepiękny widok na bezkresny ocean. Następnie przejedziemy trasą nadmorską, zatrzymując się na odpoczynek w miejscowości Cascais. Wieczorem przyjedziemy do hotelu w okolicy Lizbony. Obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień 8: Portugalia - Polska
Wcześnie rano przejedziemy na lotnisko w Lizbonie. Odprawa biletowo – bagażowa. Odlot do Warszawy o godzinie 9.10. Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie godzinie 14.05. Zakończenie pielgrzymki.
 
Cena: 3 350 zł/os.
 
CENA ZAWIERA:
Ø Przelot portugalskimi liniami lotniczymi na trasie: Warszawa – Lizbona – Warszawa,
Ø Transfery autokarem na trasie całej pielgrzymki;
Ø 7 noclegów w Hotelach*** (komfortowe pokoje 2-osobowe z łazienkami)
Ø Wyżywienie 2 x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji;
Ø Ubezpieczenie Signal Iduna: KL (15.000 EUR), NNW (7.000 PLN), bagaż (800 PLN)
Ø Opiekę polskojęzycznego pilota;
Ø Codzienna Msza św.;
Ø Podatek VAT.
 
CENA NIE ZAWIERA:  
Ø biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, kosztów związanych z realizacją programu, taksy klimatycznej (100 euro/osobę – kwota płatna u pilota w autokarze, z której na koniec pielgrzymki pilot się rozlicza);  
Ø transferu autokarem na lotnisko w Warszawie;
Ø napojów do obiadokolacji;  
Ø dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych;
Ø świadczeń nie wymienionych w ofercie.
 
 
B.P. ORLANDO PIELGRZYMKI ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW.
B.P. Orlando Pielgrzymki nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez tanie linie lotnicze.
W przypadku zmiany godzin przelotów B.P. Orlando Pielgrzymki zastrzega sobie możliwość zmian w programie.

Pliki do pobrania:


Msze Święte
Tenczynek:
7.00, 9.00, 11.30, 16.00
10.15 (msza w Rudnie)

w dni powszednie:
7.00, 18.00
(17.00 - w zimie)

Spowiedź:
- 15 minut przed Mszą
- w pierwszy piątek miesiąca o godz. 17.00 (16.00 - w zimie)
- w sobote od 17.00 (16.00 - w zimie)
Kancelaria
Wtorek i Sobota
9.00 - 10.00

Środa i Piątek
15.30 - 16.30

Kancelaria w pierwszy piątek miesiąca nieczynna
Informacje
Parafia Św. Katarzyny:
ul. Mieczysława Mądrzyka 21A
32-067 Tenczynek,
tel.: 12-282-17-85
siostry: 12 2824700
Nr konta:
13 86120003 0000 0018 1985 0001

e-mail: biuro@parafiatenczynek.pl

Fotograf Parafialny
Msza Święta na żywo
ŚDM 2016
Galeria - wizytacja
Odwiedzin:
6015
Dzisiaj: 12 On-line: 1
Parafia Św. Katarzyny w Tenczynku:
ul. Mieczysława Mądrzyka 21A
32-067 Tenczynek,
Nr konta: 13 86120003 0000 0018 1985 0001
e-mail: biuro@parafiatenczynek.pl
Telefony:
Plebania: 12-282-17-85
Siostry: 12 2824700
Duszpasterstwo
Proboszcz: Ks. mgr lic. Stanisław Salawa
Wikariusz: Ks. mgr Adam Kudłacik
W duszpasterstwie pomaga : Ks. mgr Andrzej Strama
© 2015 | Parafia św. Katarzyny w Tenczynku | Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: M.Janiczak